بازاریابی پیامکی می‌تواند موثر باشد!

روش‌های درست استفاده از پیامک تبلیغاتی و خدماتی را یاد بگیرید

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، که برای او مفید هم خواهید بود. چگونه؟ در مطالب وبلاگ ما خواهید فهمید.

مشاهده وبسایت ملی پیامک
همین الان، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-63404
شما اینجا هستید > وبلاگ ملی پیامک > کاربرد سامانه پیامک

کاربرد سامانه پیامک

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

جیبی پر از تبلیغات : ۶ راهکار برای ایجاد کمپین تبلیغات پیامکی موفق

آموزش سامانه بازاریابی پیامکی

روزانه به‌طور میانگین ۶٫۸ تریلیون پیامک در جهان فرستاده می‌شود. این‌ آمار، محاسبه‌شده است و در حالی رخ می‌دهد که در آمریکا روزانه شش میلیارد پیامک بین مردم ردوبدل می‌شود. تقریباً بیست برابرِ توئیت های روزانه و دوازده برابرِ پست‌های روزانه‌ی فیسبوک! با این حجم پیامک‌های در حال ردوبدل شدن، تعجبی ندارد تیم‌های تبلیغاتی، بازاریابی پیامکی را به‌شدت موفق می‌دانند. در بسیاری صنعت‌ها مثل آژانس های هواپیمایی تبادلات پیامکی تلفن‌های همراه ، تأثیرگذارترین شیوه‌ی تبلیغات و ارائه خدمات به مشتری محسوب می‌شود.

در ایران هم پیامک همین وضعیت را دارد. متاسفانه در چند سال اخیر، سوءاستفاده‌های بسیاری از پیامک شده است که این موضوع موجب نارضایتی مردم شده است. با این حال هنوز هم بسیاری از کسب و کارها جهت تبلیغات و ارائه خدمات به مشتری از پنل اس ام اس استفاده می‌کنند. شاید تعجب کنید اما همچنان از این روش جواب می‌گیرند. برای مثال همین آزانس‌های هواپیمایی اگر برای لحظه‌ای سامانه پیامکی‌شان لغو شود، با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند.

اگر شما هم قصد دارید یک کمپین پیامکی راه‌اندازی کنید یا در فکر شروع این کار هستید، نکاتی هستند به شما کمک کنیم راحت‌تر یک کمپین پیامکی راه بیندازید و بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

راهکار اول: مخاطبان خود را شناسایی کنید!

اکثر مردم از کمپین‌های پیامکی یا ایمیلی شاکی هستند. شاید برای خودتان هم پیش آمده باشد که با دیدن پیامک‌های تبلیغاتی برای چندمین بار کلافه و عصبانی شده باشید. شکایت اکثر مردم این است که: “تقریباً تمام پیامک‌های تبلیغاتی که دریافت می‌کنیم بی مصرف هستند.” اما هنگامی‌که دقیق‌تر به این مسئله نگاه می‌کنیم، می‌فهمیم اگر با اصول درست به مشتری پیامک ارسال کنید آن‌ها می‌گویند: “من این پیامک را دوست دارم. درست است که پیامک تبلیغاتی است اما برای من ارزشمند است!” برای مثال آیا شما بدتان می‌آید که از برند مورد علاقه‌تان پیامکی حاوی کد ۵۰% تخفیف دریافت کنید؟ مطمئناً نه!

بخش‌بندی و متمرکز کردنِ مخاطب به این معنی است که پیامک شما تنها به‌دست کسانی برسد که بیشترین ارتباط را با محصول شما دارند. رعایت همین نکته است که تفاوت میان “پیامک کاربردی” و “پیامک اسپم”را مشخص می‌کند. بهترین راهکار این است که مشتریان مربوط به خود را پیدا کنید. ممکن است حرف ساده‌ ای به نظر برسد، اما رعایت همین نکته ی ساده تاثیر فوق العاده‌ای در پیشرفت کسب و کار و افزایش مخاطبانتان دارد. غفلت از آن ممکن است زحماتتان را به باد بدهد.

کافی است مطمئن شوید اطلاعات خرید قبلی، آمار قبلی و هر اطلاعاتی که برای شناسایی مخاطبانتان لازم است را به دست آورده‌اید . همانند تلفن‌های هوشمند ، شما می‌توانید بفهمید چه کسانی پیامک‌هایتان را‌ می خوانند، کلیک می‌کنند و درنهایت از شما خرید می‌کنند. این کار به‌مرور زمان تاثیر فوق العاده‌ای بر کسب و کارتان دارد.

پیشنهاد می‌کنیم یک مدت مشخص برای خودتان تعریف کنید، مثلاً یک بازه‌ی زمانی یک ماه یا یکساله و به مشتریان خود پیامک ارسال کنید. مطمئناً زمانی که نتایج را ببینید، شگفت‌زده خواهید شد.

راهکار دوم: زمان‌بندی کلید کار شماست

همیشه گفته‌اند همه چیز در زمانبندی است. اگر می‌خواهید کمپین پیامکی شما موفق باشد، دو نکته مهم درباره زمان‌بندی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید: اول این که پیامک‌های عادی موفقیت کمتری نسبت به پیامک‌های زماندار دارند. متون پیامکی خود را به نحوی تنظیم کنید که مخاطب فرصت مشخصی برای تصمیم گیری داشته باشد و پیامک شما را به بعد موکول نکند. در حقیقت، شما یک انتخاب را به مخاطبان‌تان پیشنهاد می کنید، نه اینکه صرفاً او را از چیزی آگاه کنید (مثلا” فقط تا فردا فرصت دارید که …).

دومین نکته این است که باید مطمئن باشید پیامک شما در زمان درستی به مخاطب خواهد رسید. برای مثال وقتی فردی محصولی را خریداری می‌کند، یک پیامک درباره محصولی مرتبط، شاید مخاطب رابه خرید آن محصول نیز ترغیب کند. در روزهای تعطیل کمپین‌های ایمیلی، معمولاً درست دیده نمی‌شود، اما کمپین‌های پیامکی بهتر و بیشتر جواب می‌گیرند. پیشنهاد می‌کنیم با آزمون و خطا زمانبندی مختص به خود را پیدا کنید.

راهکار سوم: قدرتمندترین ‌پیام‌ها،‌ وسوسه برانگیزترین آنهاست

میانگین باز کردن ایمیل‌ها بعد از فرستاده شدن تا بیست و چهار ساعت است، اما بر اساس آمار به‌صورت میانگین ۷۰% پیامک‌ها در شصت دقیقه‌ی اول خوانده می‌شوند. این سرعت در دیده شدن، باعث می‌شود بتوانید برای مثال یکی از مشتری‌هایتان را که به‌طور مداوم از شما خریداری می‌کرده است و در حال حاضر دیگر به شما سر نمی‌زند، وادار کنید تا به مغازه‌ی شما بازگردد. کمپین‌های پیامکی می‌توانند توسط هر عملی مشتری را اغوا کنند. می توانید از این شروع کنید که چرا دیگر از شما خرید نمی کند و در نهایت او را به خرید یک محصول خاص ترغیب کنید. پیامکهای ترغیب‌کننده، بیشترین بازخورد را درِ میان مشتریان دارند. برای مثال، اگر این پنجمین باری است که در این ماه به شما سر میزنند، می‌توانید از طریق ارائه‌ی یک فرم نظرسنجی آن‌ها را از محصولات ویژه‌ی خودآگاه سازید.

راهکار چهارم: کوتاه، موجز و ساده باشید

این راهکار به احتمال زیاد مهم‌ترین نکته‌ای است که به شما کمک می‌کند تا کمپین پیامکی موفقی داشته باشید. یک نکته را به خاطر داشته باشید که گنجایش پیامک فارسی،  ۷۰ کاراکتر است. علاوه بر این، هرچقدر سریع‌تر منظور خود را برسانید بهتر است.

۵۰ درصد تخفیف برای خرید بعدی شما. اینجا کلیک کنید. فقط تا شنبه فرصت دارید!

این یک پیامک فوق‌العاده است، زیرا درست سر اصل مطلب می‌رود، دستورالعملی ساده از اینکه چه‌کاری باید انجام دهید به شما می‌دهد و نشان می‌دهد این تخفیف به‌زودی منقضی خواهد شد. همچنین، شما باید از این نکته اطمینان حاصل کنید که چیزهای بی‌اهمیت برای مخاطبین خود نفرستید. چیزهایی بفرستید که می دانید در آینده به شما کمک خواهند کرد.

پیامک‌های بیهوده و بی‌معنی مشتریان شما را آزار می‌دهند و این درست همان چیزی است که باید از آن دوری کنید.

راهکار پنجم: لینک‌های خود را آراسته کنید

بیایید روراست باشیم. لینک‌های شما وقتی عادی دیده می‌شوند، غیرقابل مشاهده هستند. بهترین راه حل این مشکل، استفاده از کوتاه‌کننده‌های لینک مثل Goo.gl یا bit.ly است. این کار می‌تواند لینک‌های دیده نشده‌ی شما را به لینک‌های کوتاهی تبدیل کند تا زیباتر به نظر برسند.

یکی دیگر از فواید کوتاه‌کننده‌‌های لینک این است که در فضای شما صرفه‌جویی می‌کند. قبلاً هم راجع به کوتاهی و سادگی پیامک صحبت کردیم.

راهکار ششم: اسپمر نباشید!

درنهایت به خاطر داشته باشید که توانایی فرستادن پیامک به یک شخص، امتیاز است و نه حق شخصی شما! اگر بیش‌ازحد برای مخاطبین خود مزاحمت ایجاد کنید یا بی‌هدف پیامک بفرستید، این امتیاز را از دست می‌دهید. هیچ‌کس از اسپم خوشش نمی‌آید، پس نفرستید!
پیامک‌های خوب باید انتظار مخاطب را برآورده کنند و شخصی باشند تا مرتبط به نظر برسد. تبلیغ خوب، تبلیغی است که اگر برای مشتری فرستاده نشود، مشتری دلتنگش شود. این همان چیزی است که باید در نظر بگیرید!

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ تماس بگیرید.

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

تخفیف ویژه سامانه پیامک برای انتخابات شورای شهر و روستا

شورای شهر و تخفیف پنل اس ام اس

همانگونه که مطلع هستید، تنها یک ماه به برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا زمان باقی مانده است. به همین دلیل، احزاب نامزدهای نمایندگی هر دو مجلس در تلاش هستند که با راهکارهایی جدید نامزدهای انتخاباتی خود را به مردم معرفی کنند و برنامه‌های این عزیزان را به اطلاع مردم برسانند.

از آنجاییکه در چند سال گذشته، استفاده از ابزارهای دیجیتال در بسیار ایران متداول شده است، می توان گفت که در حال حاضر، استفاده از تلفن همراه و رایانه به امری طبیعی و روزمره تبدیل شده است و تقریباً همه جوانان از این ابزارها به خوبی استفاده می کنند. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

راهکار استفاده از پنل اس ام اس در انتخابات شورای شهر و روستا

راهکار استفاده از پنل اس ام اس در انتخابات شورای شهر و روستا

همانطور که اطلاع دارید نزدیک به یک ماه تا انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا باقی مانده و زمان ثبت نام برای این انتخابات به سر رسیده است. تا چند روز آینده، کاندیداهای تایید صلاحیت شده معرفی می شوند و این افراد می‌توانند تبلیغات خود را آغاز نمایند.

در چنین شرایطی، شما به عنوان یک نامزد در انتخابت شورای شهر و روستا چه برنامه‌ای برای تبلیغات خود در نظر گرفته‌اید؟ چگونه می‌خواهید خود را به همشهریان‌تان معرفی کنید؟ و از همه مهم‌تر با آنها در ارتباط باشید؟

خب، شاید در پاسخ بگویید از طریق تبلیغات. این پاسخ کاملاً درست است. اما سوال اینجاست که چه نوع تبلیغاتی؟ مطمئناً می‌دانید که تبلیغات میدانی مانند نصب بیلبورد و چاپ تراکت دیگر اثربخشی چندانی ندارد و امروزه، همۀ افراد به تنها چیزی که دقت می‌کنند، تلفن‌های همراهشان است. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک

برای مشتریان خود چه پیامکی ارسال کنیم؟

ارسال پیام کوتاه به مشتریان

هر روزه تعداد بسیاری جمله “من می خواهم در تجارت خود از بازاریابی پیامکی استفاده کنم. اما، باید چه پیامکی به مشتریان خود ارسال کنم؟” را از ما می پرسند. پس اصلاً نگران نباشید. شما تنها فردی نیستید که چنین احساسی دارد.
بیشتر مردم مفهوم بازاریابی پیامکی را درک می کنند و می دانند میزان خوانده شدن محتوای ارسالی شان بسیار بالاست. به همین خاطر سعی می کنند چنین آمارهایی را برای کسب و کار خود به دست آورند. اما زمانی که صحبت از جزئیات به میان می آید، ممکن است کمی سردرگم شوند. این موضوع هیچ اشکالی ندارد و کاملاً طبیعی است. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

نکات مهم استفاده از سامانه پیام کوتاه در رستوران و کافی شاپ

سامانه پیام کوتاه رستوران و کافی شاپ

ما در ملی پیامک عاشق همکاری با کسب و کارهای کوچک هستیم، به خصوص رستوران ها، فست فود ها و کافی شاپ ها. در واقع، همین کسب و کار های کوچک، تعداد بسیار زیادی از مشتریان پنل اس ام اس ملی پیامک را تشکیل می دهند که هر روزه با ارسال پیامک سعی می کنند مشتریان را به استفاده از سرویس ها و امکاناتشان دعوت کنند تا بتوانند میزان سود حاصل از فروش خود را افزایش دهند.

مطمئناً، فروش بیشتر و بالا بردن سود حاصل از فروش همان چیزی است که همۀ ما می خواهیم، اینطور نیست؟ ارتقا و رشد تجارت، رضایت مشتریان و در نهایت وفاداری به برند، اهداف مشترک تمامی کسب و کارها محسوب می شوند. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

چرا هنوز از پیامک تبلیغاتی استفاده می کنیم؟

چرا هنوز از پیامک تبلیغاتی استفاده می کنیم؟

یک چیز بخصوص و منحصربفردی دربارۀ بازاریابی پیامکی وجود دارد که مقاومت در برابر استفاده از آن را از میان بر می دارد. می توان گفت ما انسان های امروزی نمی توانیم در برابر این ابزار ارتباطی مقاومت کنیم. برای ما کسانی که از پیامک استفاده می کنیم، میزان مطالعۀ پیامک ها برایمان تعجب آور است. مطمئن باشید ما در ملی پیامک به دنبال افرادی هستیم که بتوانیم با ایشان به صورت طولانی مدت همکاری کنیم و شاهد رشد تجاری آنها باشیم. ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم که اعتماد شما را جلب کنیم. پس بهتر است بدانید که بازاریابی پیامکی به زودی منسوخ نخواهد شد. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک

اشتباهات پیامکی که افراد تازه کار مرتکب می شوند

اشتباهات پیامکی که افراد تازه کار مرتکب می شوند

ما در ملی پیامک تمام تلاش خود را می کنیم تا با آموزش کاربران و ارائۀ اطلاعات کافی به آنها از هرگونه خطا و اشتباه در ارسال پیامک جلوگیری نماییم. هدف ما تنها فروش اس ام اس و دریافت پول از کاربران نیست. موفقیت تجاری کاربران، منجر به موفقیت ما خواهد شد. به این ترتیب از شما تقاضا داریم در صورتی که به تازگی با بازاریابی پیامکی آشنا شده اید یا اگر برای اولین بار است که از پنل اس ام اس خود استفاده می کنید، پیش از ارسال پیامک های انبوه، مطالب منتشر شده در وبلاگ ما را مطالعه نمایید تا بدانید چگونه و در چه زمانی برای مخاطبان خود پیامک ارسال نمایید. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهنما سامانه, کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

معرفی پلاگین ملی پیامک برای دروپال

معرفی پلاگین ملی پیامک برای دروپال

امروز می خواهیم یکی دیگر از افزونه های آزمایشگاه ملی پیامک، افزونۀ دروپال، را به شما عزیزان معرفی کنیم و مزایای آن را برایتان بر شمریم. شما می توانید با مراجعه به قسمت آزمایشگاه وب سایت ملی پیامک، پلاگین دروپال و دیگر افزونه های مورد نیاز خود را دانلود نمایید. احتمالاً عده ای هم اکنون در حال مطالعۀ این مطلب هستند و این سوال برایشان به وجود آمده است که “Drupal” چیست؟ پس بهتر است پیش از آنکه مزایای این افرونه را برای شما بیان کنیم، کمی در مورد دروپال برایتان توضیح دهیم. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

اخبار, کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

تخفیف ویژه پنل اس ام اس و سایت ساز برای انتخابات مجلس

تخفیف ویژه پنل اس ام اس و سایت ساز برای انتخابات مجلس

همانطور که می دانید تنها یک ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری باقی مانده است. از این روی احزاب نامزدهای نمایندگی هر دو مجلس در تلاش هستند که با استفاده از راهکارهایی جدید کاندیدای خود را به عموم مردم معرفی کنند و برنامه های این عزیزان را به مردم برسانند.

با پیشرفت تکنولوژی و استقبال همۀ مردم جهان از ابزارهای دیجیتال، می توان گفت “تلفن همراه” و “رایانه” از بهترین وسایل ارتباطی با مردم، به ویژه با جوانان می باشند. همانطور که می دانید بیشتر جمعیت ایران جوان هستند و نزدیک به ۹۰% از جوانان ایران، در حال حاضر از کامپیوتر و موبایل استفاده می کنند. بنابراین نامزدهای انتخابات می توانند از طریق این دو پلت فرم به راحتی با طرفداران خود در ارتباط باشند و از عزیزان دعوت کنند که در روز ۷ اسفند به پای صندوق های رای بیایند. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

چرا ملی پیامک بهترین سامانه ارسال اس ام اس است؟

چرا ملی پیامک بهترین سامانه ارسال اس ام اس است؟

در سال ۱۳۹۴، ما تمام تلاش خود را جهت ارتقا و بهبود سامانه ملی پیامک متمرکز کردیم. مزایا و وب سرویس های بسیاری را به قسما امکانات و ابزارهای خود افزودیم و سعی کردیم که مطالب آموزشی بسیاری را در وبلاگ ملی پیامک برای کاربران قرار دهیم. ما در ملی پیامک، نمی خواهیم که فقط اس ام اس بفروشیم بلکه می خواهیم شرایط مناسبی را برای پیشرفت و موفقیت کسب و کارها انجام دهیم. می خواهیم که کاربران جدید ما با استفاده از پنل ملی پیامک، به سرعت نتیجه دلخواهشان را مشاهده کنند. علی رغم تمام این توصیفات، در این مطلب می خواهیم برایتان توضیح دهیم که چرا سرویس آنلاین ارسال اس ام اس ملی پیامک هیچ رقیبی ندارد. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

راهکار پیامکی, کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

کلیدهای رسیدن به موفقیت در بازاریابی پیامکی

کلیدهای رسیدن به موفقیت در بازاریابی پیامکی

اگر تا به حال از بازاریابی پیامکی برای تبلیغات و ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده نکرده اید، اکنون بهترین زمان است. احتمالا با خود فکر کنید که امروزه بیشتر شرکت های معتبر اپلیکیشن تلفن همراه خود را به بازار داده اند اما بهتر است بدانید که تنها ۶۵% از مردم جهان دارای گوشی هوشمند یا همان اسمارتفون هستند. به این معنی که احتمالا بیشتر مشتریان شما نیز از اسمارتفون استفاده نمی کنند.

نکتۀ دیگری که وجود دارد این است که داشتن یک اسمارتفون دلیلی برای استفاده از آن نیست. بسیاری از افراد به علت زیبایی و همچنان به روز رسانی خود با تکنولوژی جهان از اسمارتفون ها استفاده می کنند و هیچ اطلاعی از قدرت تلفن همراهشان ندارند. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

کاربرد سامانه پیامک, مرتبط

این پیامک را به مسئولان فروشگاه ما نشان دهید

این پیامک را به مسئولان فروشگاه ما نشان دهید

فرقی ندارد که از چه روش تبلیغاتی استفاده می کنید، قرار دادن شماره یا یک آدرس برای تماس مخاطبان با شما امری کاملا ضروری است. اگر شما تخفیف یا پیشنهادی را به صورت گسترده تبلیغ کنید اما فراموش کنید که آدرس تماسی از خود به جای بگذارید، مطمئنا بازاریابی و تبلیغاتتان نتیجه بخش نخواهند بود. تبلیغاتی که بدون قرار دادن Call To Action صورت گیرند، هیچ تاثیری بر روی تجارت شما نخواهند داشت و تنها زمان و سرمایه شما را هدر می دهند. بنابراین همواره دقت کنید در تبلیغات، آدرس یا شماره ای را جهت ارتباط مشتریان با خود قرار دهید. (بیشتر…)

ادامه مطلب را بخوانید »

123456...»
خرید پنل اس ام اس در کمتر از چند دقیقه پنل اس ام اس